Erol Aydın Aday Adaylığını açıkladı!.

EKLEYEN / Cuma, 26 Temmuz 2013 / KATEGORİ Sarıyer

CHP’nin Sarıyer’deki güçlü isimlerinden Erol Aydın 2014 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu partililerin coşkulu tezahüratları arasında açıkladı.

Yerel seçimlerde CHP’den Sarıyer Belediye Başkan aday adayı olan Erol Aydın, ailesi, İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldız ve çok sayıdaki partiliyle birlikte CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelerek resmi başvurusunu yaptı. Çok sayıda partili de Aydın’a bu başvuru sırasında eşlik ederek ona destek olduğunu açıkladı. Burada bir konuşma yapan Aydın, “Kadromuz kim, projelerimiz ne bunları daha ileriki zamanda herkesle paylaşacağız. Bizler Anadolu’dan buralara Sarıyer’e gelen ve geçim sıkıntısı çeken dedelerin torunlarıyız. Ben isçi bir babanın oğluyum. Sarıyer’i yöneten abimiz de öyle bir neslin çocuğu, biz de öyleyiz. Sarıyer’de dünyaya geldim. Hayatım burada başladı. Sarıyer’in birçok mahallesinin o eski yapısını hissederek büyüdüm. Sarıyer’de yaşıyorum Allah ölümümüzü de Sarıyer’de nasip etsin” dedi.

SARIYER’DEN SONRA İBB GELMELİ

Adaylığı ile ilgili de konuşan Erol Aydın, “Dünyanın en güzel köşesi, Boğazın incisi Sarıyer’e nasıl hizmet ederiz bunu konuşmamız lazım. Sarıyer’i öyle bir yöneteceksiniz ki, 4 yılın sonunda sizin isminiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçecek. Sarıyer’i yöneten insanın başarı ölçüsü budur. Burayı yöneten kişi tekrar Sarıyer’i yöneteyim diye bir beklentide olmaması lazım. Diğer ilçeler için de bu böyledir. İşte ben bunun için adayım” dedi.

CEKETİYLE GELİP CEKETİYLE GİDEBİLMEK

Erol Aydın, kendisini dinleyen partililere 1979’da Ordu’nun Fatsa ilçesinde belediye başkanı seçilen Terzi Fikri örneğini anlattı. Aydın, “Terzi Fikri 1979′de Fatsa’da tüm siyasi partilerden daha fazla oy alarak belediye başkanıdır. Ceketiyle gelip, ceketiyle giden bir Terzi Fikri gerçeği vardır. O tarihten bu yana birçok yerde binlerce belediye başkanı geldi geçti. Ancak biz sadece onu hatırlıyoruz. Bunu anlamak lazım. Ben çocuklarımın gurur duyacağı bir baba olarak yaşamımı sonlandırmak istiyorum” dedi.

CHP İKTİDARINI PERÇİNLEŞTİRECEĞİZ

CHP’ye Sarıyer’de büyük bir ilginin olduğunu belirten İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Yoğun meclis üyesi müracaatlarımız oldu. Bir kaç belediye başkan adaylığı için müracaat aldık. Bugün de Sarıyer’in sevdiği ve değer verdiği bizim de birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşımız, kardeşimiz Erol Aydın belediye başkan aday adayı olmak için müracaatta bulunuyor. Bu seçim süreci içerisinde adil bir yarış olsun. Sarıyer’de bir CHP iktidarı var bu seçimlerde de iktidarımızı daha da perçinleştirerek daha da güçlendirerek daha da sağlıklı bir yapıya kavuşturarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

AYDIN’A İNANCIM TAM

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldız da, İstanbul’un ilçelerindeki adayların önseçimle belirlenmesi için il yönetimi olarak karar aldıklarını ve bu kararı genel merkeze bildirdiklerini belirterek, “Parti içi demokrasiyi ancak böyle yakalayabiliriz. CHP’de artık adaylar bu şekilde belirlenmelidir. Erol Aydın’ın belediye başkanlığını büyük bir başarıyla yapabileceğine inancım tamdır. Bu konuda Erol Aydın’a sonuna kadar güveniyorum” şeklinde konuştu.

YUKARI!