ŞÜKRÜ
GENÇ
İNCELE
ŞÜKRÜ GENÇ'İ TANIYALIM!

50 yıllık Sarıyerli olan Şükrü Genç, Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde 20 Haziran 1954 tarihinde doğdu. İlköğrenimini Rumelihisarı semtindeki Şair Nigar İlkokulu’nda (1965), orta öğrenimini Emirgan Ortaokulu’nda (1969), lise öğrenimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde (1973) tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi-Temel Bilimler Fakültesi Fizik Bölümü’ne (1974–1975) devam etti. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Bölümü’nden 1982–1983 döneminde mezun oldu.

Siyasete 1988 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de (SHP) başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), üyelik, ilçe-il-kurultay delegeliği, 1994–1999 yıllarında Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliği, çeşitli komisyonlarda üyelik ve iki dönem İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. CHP’nin seçimi kazanmasıyla 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Şükrü Genç, İngilizce ve Rusça biliyor.

EROL
AYDIN
İNCELE
EROL AYDIN'I TANIYALIM!

25 Aralık 1965 Sivas Suşehri doğumluyum.Annem Şebinkarahisarlıdır. Ankara Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu Hatice Kadriye Aydın ile evliliğimizden bir erkek bir kız iki çocuğumuz bulunmaktadır. İlköğrenimimi Etiler Hasan Ali Yücel İlkokulunda, orta ve lise öğrenimimi Etiler Lisesi ve Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Liselerinde tamamladım.

Siyaset hayatıma, Demokratik Sol Parti gençlik kollarında başladım. 1999 yılında aynı partiden Sarıyer Belediye Başkan Adayı idim. 2009-2010 tarihleri arasında Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Halen Sarıyer Belediyesinde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesiyim.

Herşeyden önce Sarıyerliyim ve Sarıyer sevdalısıyım. Sarıyerli Sarıyer’de yaşamalı, evi, işi, okulu, alışverişi, eğlencesi ve ibadeti de Sarıyer’de olabilmeli. Sarıyer’e ve Sarıyer’imin en iyiyi hak eden sevgili halkına hizmet edebilmek ve

Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek adaylığımın yegane amacıdır.

NECATİ
YILDIRIM
İNCELE
NECATİ YILDIRIM'I TANIYALIM!

Av. Necati Yıldırım Önceki dönemde CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı, halen CHP Hukuk Komisyon Başkanı.

1966 Borçka-Artvin doğumlu. Kartal Lisesi ve İstanbul Hukuk Mezunu 1991 yılından beri serbest avukatlık yapmaktadır. Evli, bir çocuğu var.

İmar -kent hukuku, gayrimenkul, inşaat hukuku, spor hukuku ve yönetimi alanlarında çalışıyor. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

İstanbul Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonunda Başkan Yardımcısı, Sarıyer Spor Kulübünde 2008-2009 yıllarında Genel sekreterlik yaptı.

Sarıplatform derneği kurucu yönetim kurulu üyesi, başkan yardımcısı

Sarıyer Kızılay Yönetim Kurulu üyesi, başkan yardımcısı,

Meclis Üyesi Aday Adaylarını incelemek için

YUKARI!